Łańcuchy śniegowe Veriga Compact 140

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 235,00 zł 235.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

 
Łańcuchy Veriga Compact NT posiadają oczka 9mm, co świetnie zdaje egzamin w autach osobowych, gdzie jest niewielki prześwit między nadkolem, a oponą. Jest to następca modelu Veriga Compact, gdzie jeszcze bardziej oznaczono kolorami poszczgólne elementy łańcucha i znormalizowano grupy rozmiarowe łańcuchów według standardów europejskich.

Ogniwa o wielkości 9mm zdecydowanie lepiej nadają się do aut typu BMW, Mercedes czy też innych, w których obniżono zawieszenie. Łatwe w montażu, nie wymagające podnoszenia auta i najeżdżania na łańcuch choć należy łańcuch manualnie dociągnąć po przejechaniu ok. 100m po dokonaniu pierwszego montażu. Wykonany z materiałów wysokiej jakości, zdecydowanie lepszych niż w przypadku łańcuchów Taurus Diament.

 

 

Firma Veriga

Słoweńska firma VERIGA jest placówką z ponad kilkudziesięcioletnią tradycją w produkcji łańcuchów śniegowych i nie tylko. Założona w 1922r., z każdym rokiem budowała swoją reputację na rynku światowym, oferując coraz to lepsze rozwiązania kierując swoją ofertę zarówno do klienta indywidualnego (łańcuchy na koła), jak i do przemysłu ciężkiego (huty, fabryki, platformy wiertnicze itp.).Profesjonalizm oraz produkty wysokiej jakości zostały nagrodzone różnego rodzaju certyfikatami, co stawiało producenta w świetle wykonawcy łańcuchów służących do pracy w standardowych oraz ekstremalnych warunkach.

Jak zostało wspomniane, firma Veriga to specjaliści nie tylko w łańcuchach do aut osobowych, ale również dedykowanych do ekstremalnych zadań w terenie.  

 

Właściwości:

  1. Wytrzymałe ogniwa ze stali manganowej stanowią standardowy materiał dla tego typu łańcuchów, tej klasy przy tak spozycjonowanej cenie łańcuchów.
  2. Łańcuchy wyposażone w napinacz manualny. Po założeniu łańcucha, należy przejechać ok. 100m i ponownie dociągnąć łańcuch używając manualnego napinacza łańcucha.
  3. Mocne zapięcia obwodu łańcucha nie pozwolą mu spaść nawet w najcięższych warunkach.
  4. W łańcuchach wykorzystano wzór rombowy - skośny. 
  5. Łańcuchy Veriga występują zarówno w wersji dla aut osobowych jak i do dla aut typu SUV, VAN, BUS, dostawcze. 
  6. Torba została wyposażona w rzep, pozwalający utrzymać łańcuchy w bagażniku w jednym miejscu. 

 

 

Prezentujemy film instruktażowy, wyjaśniający krok po kroku
- jak założyć łańcuchy śniegowe Veriga.

 

 

 Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze łańcuchów śniegowych?

Rozmiar ogniwa
9mm jest rozmiarem oczka łańcucha wystarczającym dla zdecydowanej większości aut, natomiast należy pamiętać, aby sprawdzić w instrukcji auta, jakie ogniwo zalecane jest dla naszego pojazdu. Może się zdarzyć, iż producent auta w ogóle nie zaleca montażu tradycyjnych łańcuchów śniegowych z pewnych względów i należy wtedy zaopatrzeć się w łańcuchy nakładkowe, np. K-SUMMIT.
 
Rombowy wzór łańcucha
Jest to obecnie najpopularniejszy wzór, sprawdzony, który zastąpił wzór drabinkowy. 

Montaż
Montaż odbywa się poprzez dokonanie pewnych operacji, których kolejność przedstawiono poniżej oraz na filmie prezentacyjnym. Ważne jest to, że nie trzeba najeżdżać na łańcuch jak to się odbywało w przypadku łańcuchów o wzorze drabinkowym. Nie trzeba również podnosić auta. Wbrew pozorom, ten typ montażu jest szybki i z powodzeniem kobiety również będą potrafiły obsłużyć ten typ łańcucha. Ważne jest tylko zapamiętanie kolejności etapów montażu.
Po założeniu łańcucha, należy przejechać ok. 100m, zatrzymać ponownie auto i manualnie dociągnąć łańcuch niwelując powstały luz. Jest to operacja obligatoryjna.
 
Demontaż
Ten proces odbywa się również dwuetapowo. W pierwszej kolejności odpinamy wszystkie elementy montażowe łańcucha, czyszcząc uprzednio z lodu i śniegu. Następnie należy wykonać przynajmniej pół obrotu kołem aby wyciągnąć łańcuch spod auta. 
 
Kompatybilność z ABS/ESP
Obecnie produkowane łańcuchy można mocować na koła aut wyposażonych w systemy wspomagania, kontroli trakcji oraz inne udogodnienia, lecz jak to w przypadku wyboru łańcucha, zalecamy zapoznanie się z instrukcją obsługi auta, celem upewnienia się na temat wskazówek producenta auta, dot. preferowanego typu łańcucha.

Samonapinacz
Jest to element łańcucha, ułatwiający montaż i korzystanie. W przypadku łańcuchów bez napinacza, po ich założeniu i przejechaniu ok. 100m, należy wysiąść z auta i zniwelować manualnie powstałe luzy w łancuchu. Samonapinacz jest mechanizmem, który dociąga łańcuch automatycznie już z pierwszymi metrami drogi, dopasowując i dopinając łańcuch do opony.

Zestaw chroniący felgi aluminiowe
Jeśli nasze auto wyposażone jest w felgi wykonane z lekkich stopów aluminium, zalecamy wybór łańcuchów, posiadających w zestawie elementy dystansujące łańcuch od felgi, celem zabezpieczenia przed przypadkowym porysowaniem. Należą do nich np. Konig CL, Konig CS, Konig CG i ich odpowiedniki do aut dostawczych Konig XS, Konig XG.

Jeśli auto wyposażone jest w felgi stalowe, zalecamy również zdemontowanie kołpaków. Wiadomo, że łańcuch pracuje podczas drogi i należy przedsięwziąć odpowiednie kroki i przemyśleć wybór łańcucha, aby nam przede wszystkim pomógł, a nie zaszkodził.

Dodatkowe ogniwa kruszące lód
Łańcuchy standardowo nie są wyposażone w dodatkowe ogniwa, zwiększające przyczepność do drogi. Jest to element występujący w łańcuchach markowych i nieco wyższej klasy niż tradycyjne rozwiązania. Będą do nich należeć modele z grupy łańcuchów firmy Konig.
 
Materiał
Jeśli mówimy o materiale, tak naprawdę mówimy o najważniejszym czynniku świadczącym o jakości łańcucha. Tutaj można śmiało przyjąć zasadę, że im niższa cena kompletu łańcuchów, tym użyty materiał do produkcji stoi na niższym poziomie. Wyższa cena łańcuchów świadczy o dodatkowych mieszankach użytych do produkcji, służących wzmocnieniu łańcucha. To właśnie materiał wskazuje na żywotność łańcuchów i naszego zadowolenia z produktu. Jeśli kupujemy łańcuchy z myślą, iż "będą przecież na raz", to tanie modele faktycznie mogą być tylko na raz.
 
Prezentowany model łańcuchów został wykonany ze stali hartowanej, manganowej, dzięki czemu jest to łańcuch zdecydowanie mocniejszy od zastosowanego w tańszych modelach Diament, produkcji chińskiej.
 
Homologacje / certyfikaty 
Łańcuchy poddawane są przeróżnym testom i badaniom, których finałem jest wydanie lub nieprzyznanie stosownych atestów. Ich ilość oraz rodzaj powinny dać kupującemu do myślenia, kiedy porównuje 2 rodzaje łańcuchów, różniące się nie tylko ceną ale w tym wypadku również certyfikatom.   

Gwarancja
2 lata gwarancji na prezentowane łańcuch, to bardzo dobry wynik, zważywszy że wszyscy producenci oprócz THULE, oferują 12 miesięczną gwarancję.

 
Kupując łańcuchy w firmie CUBIK, na życzenie Klienta, oferujemy prezentację oraz naukę montażu łańcuchów na specjalnie przygotowanych trenażerach. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu podczas montażu łańcuchów w trudnych, zimowych warunkach.

 

 

Dane techniczne

Marka Veriga
Model Compact 9mm
Rozmiar ogniwa 9 mm
Materiał stal hartowana manganowa
Wzór łańcucha rombowy skośny
Montaż bez najeżdżania na łańcuch lecz należy go dociągnąć po przejechaniu ok 100m.
Demontaż odpięcie kolejno wszystkich zapinek
Kompatybilność z ABS / ESP tak, do aut o prześwicie nadkola od 9mm wzwyż
Samonapinacz Nie
Zestaw chroniący felgi aluminiowe Nie
Dodatkowe ogniwa kruszące lód Nie
Komfort jazdy ★★
Przyczepność na śniegu ★★
Homologacje / certyfikaty Ö-Norm 5117, CUNA, TÜV
Gwarancja 2 lata

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium