Firma Cubik zaprasza do zapoznania się z szeroką gamą oferowanych produktów. Oferujemy szeroką gamę produktów takich marek jak: Mont Blanc, HAKR, pewag, alkohit, chariot, peruzzo, cruz, taurus, green alley, simaka, konig, led lenser, croozer, esbit, thule, cam, car accessories, pewag

Przyczepki rowerowe dla dzieci

Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas wycieczki rowerowej to priorytet. Przyczepki rowerowe znajdujące się w asortymencie naszej firmy, pozwalają na komfortowe i bezpieczne podróżowanie z dzieckiem – są stabilne, łatwe w montażu i wygodne dla przewożonego w nich, małego pasażera.

» Przyczepki rowerowe, a przepisy ruchu drogowego w Polsce.

Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym w Polsce, przewożenie dzieci w przyczepkach rowerowych jest legalne. 

Podczas przewożenia dziecka w przyczepce rowerowej, muszą zostać spełnione następujące warunki:

 • długość przyczepki z rowerem nie może przekroczyć 4 metrów
 • przyczepka powinna posiadać z tyłu co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, oraz odblask barwy czerwonej, a z przodu jedno światło pozycyjne barwy białej (tylko w przypadku jeśli przyczepka wystaje poza obrys roweru)
 • przyczepka ciągnięta przez rower powinna być wyposażona w dyszel i urządzenie sprzęgowe uniemożliwiajace przewrócenie się przyczepki w przypadku przewrócenia się roweru (przepis ten nie dotyczy przyczepki jednokołowej)

                           

* Dodatkowo dziecko przewożone w przyczepce rowerowej powinno być zapięte w pasy bezpieczeństwa. Dla zwiększenia ostrożności dziecku można założyć kask rowerowy.

» Czy przewożenie dziecka w przyczepce rowerowej jest bezpieczne ?

Tak, przewożenie dziecka/dzieci w przyczepce rowerowej jest bezpieczne, oczywiście pod warunkiem, że będziemy stosować się do zaleceń producenta wózka oraz przepisów ruchu drogowego. Co więcej, przewożenie dziecka w przyczepce rowerowej jest bezpieczniejsze niż przewożenie go w foteliku rowerowym. Dziecko jest osłonięte całą konstrukcją przyczepki, a w przypadku przewrócenia się rowerzysty, przyczepka nie wywraca się lecz pozostaje w tej samej pozycji.                   

Oczywiście dla zwiększenia bezpieczeństwa, dziecko zapinamy w pasy bezpieczeństwa i zakładamy mu kask rowerowy.

Sprzedawane w naszym sklepie przyczepki rowerowe są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, oraz podlegają wyczerpującym testom bezpieczeństwa, zapewnionym przez producenta. Obejmują one przykładowo:

 • uznawany na całym świecie znak kontroli ASTM (American Society for Testing and Materials). Naszym zdaniem jest to najlepsza rekomendacja jakiej można udzielić. Żadna kontrola nie wymaga tak konserwatywnych i surowych testów całego systemu. [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer, Nordic Cab]

                                       

 • certyfikat bezpieczeństwa TUV/GS [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer, Nordic Cab, Kids caravan]
 • międzynarodowy test ekologiczny Öko-Tex® Standard 100 dla materiałów pokrywających przyczepkę [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer]
 • bezpieczna konstrukcja, oznakowanie przyczepki odblaskami, wysoki stopień bezpieczeństwa dzięki niskiemu środkowi ciężkości  [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer, Nordic Cab, Kids caravan]

                          

 • wyposażenie przyczepek w swobodnie regulowane pasy 5-cio punktowe  [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer, Nordic Cab, Kids caravan]

» Jak mogę korzystać z przyczepki rowerowej ?

W zależności od producenta oraz oferowanych akcesorii, przyczepki rowerowe można wykorzystywać w różny sposób. Często jedna przyczepka jest wielofunkcyjna i pozwala na aktywne spędzanie wolnego czasu ze swoimi dziećmi, w różnych formach i przez cały rok.

Oto możliwe zastosowanie przyczepek:

1. Przyczepka rowerowa

Już od pierwszego roku życia można bez obaw zabierać dzieci na wycieczkę rowerową, korzystając z ulubionej opcji naszych klientów – przyczepki do roweru. Jest to wersja optymalna na wycieczki za miasto, przewożenia dzieci do przedszkola, na zakupy itp. Dzięki różnym rodzajom zaczepów zestaw pasuje niemal do wszystkich rowerów i jest najbezpieczniejszym środkiem przewożenia dziecka rowerem.   

        

                 

2. Wózek spacerowy

Za pomocą dodatkowych akcesoriów w postaci zamontowanych z przodu małych kółek spacerowych, można niezwykle łatwo sterować wózkiem. Jest on bardzo przyjemny w prowadzeniu iobracaniu go nawet o 360 stopni. Do spaceru w mieście jest to doskonała wersja.

3. Wózek towarowy

To świetna opcja jeśli mamy do przewiezienia duży bagaż lub po prostu nie chcemy obciążać roweru dodatkowymi torbami. Z takim zestawem zakupy, wyjazd na działkę lub dłuższe wyprawy z bagażem mogą wreszcie stać się prawdziwą przyjemnością. Przyczepkę można ciągnąć za rowerem lub przy dokupieniu odpowiednich akcesoriów - ciągnąć ręcznie w specjalnej uprzęży, odciążając tym samym ręce.

4. Jogger

Jest to wózek umożliwiający uprawianie joggingu z dzieckiem w wózeczku. Szybkie i łatwe zamocowanie dużego koła z przodu wózka umożliwia bieganie z dzieckiem po gładkich powierzchniach oraz spacerowanie po mniej przyjaznym terenie piaszczystym lub błotnym. Duże koła ułatwią sterowanie wózkiem i zapobiegnom ewentualnemu ugrzęźnięciu.
Uwaga: Nasze modele sportowe otrzymały bardzo wysokie oceny w testach porównawczych wózków dziecięcych do biegania.

5. Zestaw trekkingowy

Wycieczka w góry z dziećmi i zestawem trekingowym staje się prawdziwą przyjemnością. Dzieci w każdej chwili mogą odpocząć i nawet przespać się w wygodnej i przestronnej przyczepce nie będąc narażonymi na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych. A Państwo zamiast nieść dzieci i bagaże, mogą ciągnąć je w przyczepce zaoszczędzając siły i kręgosłup (dzięki specjanej konstrukcji regulowanych pasów na ramiona i biodra). Zestaw ten jest idealny także na strome odcinki drogi.

6. Zestaw narciarski

To świetna opcja na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem, gdy już spadnie śnieg. Pozwala wygodnie pchać wózek-sanki na śniegu (po połączeniu tej opcji z zestawem do biegania) lub ciągnąć je za sobą. Mogą to wykorzystać miłośnicy nart biegowych i wybrać się na wyprawę na nartach z dzieckiem w wózeczku.

» Od jakiego wieku można wozić dzieci w przyczepce rowerowej ?

Odpowiednio wyposażona przyczepka pozwala na przewożenie nawet niemowlaków poniżej 1 miesiąca. Jednakże, w przypadku tak małych dzieci zaleca się korzystanie z przyczepki w formie wózeczka do spacerów z dzieckiem. Dlatego też w zależności od wieku i wagi dziecka należy wyposażyć przyczepkę w odpowiednie akcesoria. I tak przykładowo:

 • nosidełko dla dziecka - przeznaczone jest dla najmłodszych maluchów od 0 do 4 miesiąca życia lub więcej (w zależności od wielkości dziecka). Nosidełko w prosty sposób mocowane jest do wózeczka i pozwala na bezpieczne i wygodne spacerowanie z dzieckiem. Dodatkowo, po wyjęciu z wózeczka, produkt może pełnić rolę tradycyjnego nosidełka dla dziecka.

 • hamak dla dziecka lub śpiwór - przeznaczony jest dla dzieci między 1 a 10 miesiącem życia lub więcej (w zależności od wielkości dziecka). Tak jak prawdziwy hamak, amortyzuje on najmniejsze wstrząsy i zapewnia dziecku komfort podróży.

 • podparcie dla dziecka - przeznaczone jest dla dzieci między 6 a 18 miesiącem życia lub więcej (w zależności od wielkości dziecka). Takie podparcie do siedzenia jest polecane dla dzieci które potrafią już samodzielnie siedzieć, ale ich mięśnie nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Aby nie nadwyrężać szyi dziecka i aby nie opadała dziecku głowa (szczególnie podczas snu), podparcie podtrzymuje głowę, ramiona i plecy dziecka.

Większe dzieci mogą być przewożone w przyczepce bez wyżej wymienionych akcesoriów. Wtedy dopuszczalna waga dziecka i jego wzrost uzależniony jest od rodzaju zakupionego sprzętu. Dozwolone maksymalne obciążenie takich przyczepek (dziecko/dzieci + bagaż) wynosi od 26 kg do 50 kg. Istnieje także ograniczenie dotyczące wzrostu dziecka, które w przypadku większości przyczepek nie powinno przekraczać 117cm.

» Jak transportować i przechowywać przyczepkę rowerową ?

Wszystkie, dostępne w naszym sklepie przyczepki zostały zaprojektowane tak, aby w szybki i łatwy sposób mogły zostać złożone. Dosłownie w kilku ruchach jesteśmy w stanie złożyć wózeczek do gabarytów, które pozwolą nam na schowanie go w szafie, pod łóżkiem, czy też w bagażniku auta. 

                                                 

Jeśli chodzi o dokładne wymiary przyczepki po złożeniu, to są one zależne od modelu. W naszym sklepie internetowym można zapoznać się z dokładnymi wymiarami poszczególnych modeli przyczepek, przed i po złożeniu.

» Czy przyczepka mieści się w standardowych przejściach, drzwiach.. ?

Jak wynika z warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i pomieszczenia użytku publicznego, szerokość drzwi wejściowych do budynku i ogólnodostępnych pomieszczeń użytkowych oraz do mieszkań powinny mieć w świetle ościeżnicy, co najmniej szerokość 0,9m. Na podstawie wspomnianych wymogów, producenci przyczepek zadbali o to, aby ich produkty były funkcjonalne i umożliwiały nie tylko spacery po lesie, ale także wjazdy do sklepów, przychodni, urzędów czy też mieszkań. Dlatego też szerokość wszystkich, oferowanych w naszym sklepie przyczepek, nie przekracza 0,9m. Takie wymiary dotyczą zarówno przyczepek dla 1 dziecka jak i dla 2 dzieci.