Firma Cubik zaprasza do zapoznania się z szeroką gamą oferowanych produktów. Oferujemy szeroką gamę produktów takich marek jak: Mont Blanc, HAKR, pewag, alkohit, chariot, peruzzo, cruz, taurus, green alley, simaka, konig, led lenser, croozer, esbit, thule, cam, car accessories, pewag

Przyczepki rowerowe dla dzieci

» Przyczepki rowerowe, a przepisy ruchu drogowego w Polsce.

Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym w Polsce, przewożenie dzieci w przyczepkach rowerowych jest legalne. 

Podczas przewożenia dziecka w przyczepce rowerowej, muszą zostać spełnione następujące warunki:

 • długość przyczepki z rowerem nie może przekroczyć 4 metrów
 • przyczepka powinna posiadać z tyłu co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, oraz odblask barwy czerwonej, a z przodu jedno światło pozycyjne barwy białej (tylko w przypadku jeśli przyczepka wystaje poza obrys roweru)
 • przyczepka ciągnięta przez rower powinna być wyposażona w dyszel i urządzenie sprzęgowe uniemożliwiajace przewrócenie się przyczepki w przypadku przewrócenia się roweru (przepis ten nie dotyczy przyczepki jednokołowej)

                           

* Dodatkowo dziecko przewożone w przyczepce rowerowej powinno być zapięte w pasy bezpieczeństwa. Dla zwiększenia ostrożności dziecku można założyć kask rowerowy.

» Czy przewożenie dziecka w przyczepce rowerowej jest bezpieczne ?

Tak, przewożenie dziecka/dzieci w przyczepce rowerowej jest bezpieczne, oczywiście pod warunkiem, że będziemy stosować się do zaleceń producenta wózka oraz przepisów ruchu drogowego. Co więcej, przewożenie dziecka w przyczepce rowerowej jest bezpieczniejsze niż przewożenie go w foteliku rowerowym. Dziecko jest osłonięte całą konstrukcją przyczepki, a w przypadku przewrócenia się rowerzysty, przyczepka nie wywraca się lecz pozostaje w tej samej pozycji.                   

Oczywiście dla zwiększenia bezpieczeństwa, dziecko zapinamy w pasy bezpieczeństwa i zakładamy mu kask rowerowy.

Sprzedawane w naszym sklepie przyczepki rowerowe są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, oraz podlegają wyczerpującym testom bezpieczeństwa, zapewnionym przez producenta. Obejmują one przykładowo:

 • uznawany na całym świecie znak kontroli ASTM (American Society for Testing and Materials). Naszym zdaniem jest to najlepsza rekomendacja jakiej można udzielić. Żadna kontrola nie wymaga tak konserwatywnych i surowych testów całego systemu. [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer, Nordic Cab]

                                       

 • certyfikat bezpieczeństwa TUV/GS [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer, Nordic Cab, Kids caravan]
 • międzynarodowy test ekologiczny Öko-Tex® Standard 100 dla materiałów pokrywających przyczepkę [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer]
 • bezpieczna konstrukcja, oznakowanie przyczepki odblaskami, wysoki stopień bezpieczeństwa dzięki niskiemu środkowi ciężkości  [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer, Nordic Cab, Kids caravan]

                          

 • wyposażenie przyczepek w swobodnie regulowane pasy 5-cio punktowe  [przyczepki: Chariot/Thule, Croozer, Nordic Cab, Kids caravan]

» Jak mogę korzystać z przyczepki rowerowej ?

W zależności od producenta oraz oferowanych akcesorii, przyczepki rowerowe można wykorzystywać w różny sposób. Często jedna przyczepka jest wielofunkcyjna i pozwala na aktywne spędzanie wolnego czasu ze swoimi dziećmi, w różnych formach i przez cały rok.

Oto możliwe zastosowanie przyczepek:

1. Przyczepka rowerowa

Już od pierwszego roku życia można bez obaw zabierać dzieci na wycieczkę rowerową, korzystając z ulubionej opcji naszych klientów – przyczepki do roweru. Jest to wersja optymalna na wycieczki za miasto, przewożenia dzieci do przedszkola, na zakupy itp. Dzięki różnym rodzajom zaczepów zestaw pasuje niemal do wszystkich rowerów i jest najbezpieczniejszym środkiem przewożenia dziecka rowerem.   

        

                 

2. Wózek spacerowy

Za pomocą dodatkowych akcesoriów w postaci zamontowanych z przodu małych kółek spacerowych, można niezwykle łatwo sterować wózkiem. Jest on bardzo przyjemny w prowadzeniu iobracaniu go nawet o 360 stopni. Do spaceru w mieście jest to doskonała wersja.

3. Wózek towarowy

To świetna opcja jeśli mamy do przewiezienia duży bagaż lub po prostu nie chcemy obciążać roweru dodatkowymi torbami. Z takim zestawem zakupy, wyjazd na działkę lub dłuższe wyprawy z bagażem mogą wreszcie stać się prawdziwą przyjemnością. Przyczepkę można ciągnąć za rowerem lub przy dokupieniu odpowiednich akcesoriów - ciągnąć ręcznie w specjalnej uprzęży, odciążając tym samym ręce.

4. Jogger

Jest to wózek umożliwiający uprawianie joggingu z dzieckiem w wózeczku. Szybkie i łatwe zamocowanie dużego koła z przodu wózka umożliwia bieganie z dzieckiem po gładkich powierzchniach oraz spacerowanie po mniej przyjaznym terenie piaszczystym lub błotnym. Duże koła ułatwią sterowanie wózkiem i zapobiegnom ewentualnemu ugrzęźnięciu.
Uwaga: Nasze modele sportowe otrzymały bardzo wysokie oceny w testach porównawczych wózków dziecięcych do biegania.

5. Zestaw trekkingowy

Wycieczka w góry z dziećmi i zestawem trekingowym staje się prawdziwą przyjemnością. Dzieci w każdej chwili mogą odpocząć i nawet przespać się w wygodnej i przestronnej przyczepce nie będąc narażonymi na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych. A Państwo zamiast nieść dzieci i bagaże, mogą ciągnąć je w przyczepce zaoszczędzając siły i kręgosłup (dzięki specjanej konstrukcji regulowanych pasów na ramiona i biodra). Zestaw ten jest idealny także na strome odcinki drogi.

6. Zestaw narciarski

To świetna opcja na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem, gdy już spadnie śnieg. Pozwala wygodnie pchać wózek-sanki na śniegu (po połączeniu tej opcji z zestawem do biegania) lub ciągnąć je za sobą. Mogą to wykorzystać miłośnicy nart biegowych i wybrać się na wyprawę na nartach z dzieckiem w wózeczku.

» Od jakiego wieku można wozić dzieci w przyczepce rowerowej ?

Odpowiednio wyposażona przyczepka pozwala na przewożenie nawet niemowlaków poniżej 1 miesiąca. Jednakże, w przypadku tak małych dzieci zaleca się korzystanie z przyczepki w formie wózeczka do spacerów z dzieckiem. Dlatego też w zależności od wieku i wagi dziecka należy wyposażyć przyczepkę w odpowiednie akcesoria. I tak przykładowo:

 • nosidełko dla dziecka - przeznaczone jest dla najmłodszych maluchów od 0 do 4 miesiąca życia lub więcej (w zależności od wielkości dziecka). Nosidełko w prosty sposób mocowane jest do wózeczka i pozwala na bezpieczne i wygodne spacerowanie z dzieckiem. Dodatkowo, po wyjęciu z wózeczka, produkt może pełnić rolę tradycyjnego nosidełka dla dziecka.

 • hamak dla dziecka lub śpiwór - przeznaczony jest dla dzieci między 1 a 10 miesiącem życia lub więcej (w zależności od wielkości dziecka). Tak jak prawdziwy hamak, amortyzuje on najmniejsze wstrząsy i zapewnia dziecku komfort podróży.

 • podparcie dla dziecka - przeznaczone jest dla dzieci między 6 a 18 miesiącem życia lub więcej (w zależności od wielkości dziecka). Takie podparcie do siedzenia jest polecane dla dzieci które potrafią już samodzielnie siedzieć, ale ich mięśnie nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Aby nie nadwyrężać szyi dziecka i aby nie opadała dziecku głowa (szczególnie podczas snu), podparcie podtrzymuje głowę, ramiona i plecy dziecka.

Większe dzieci mogą być przewożone w przyczepce bez wyżej wymienionych akcesoriów. Wtedy dopuszczalna waga dziecka i jego wzrost uzależniony jest od rodzaju zakupionego sprzętu. Dozwolone maksymalne obciążenie takich przyczepek (dziecko/dzieci + bagaż) wynosi od 26 kg do 50 kg. Istnieje także ograniczenie dotyczące wzrostu dziecka, które w przypadku większości przyczepek nie powinno przekraczać 117cm.

» Jak transportować i przechowywać przyczepkę rowerową ?

Wszystkie, dostępne w naszym sklepie przyczepki zostały zaprojektowane tak, aby w szybki i łatwy sposób mogły zostać złożone. Dosłownie w kilku ruchach jesteśmy w stanie złożyć wózeczek do gabarytów, które pozwolą nam na schowanie go w szafie, pod łóżkiem, czy też w bagażniku auta. 

                                                 

Jeśli chodzi o dokładne wymiary przyczepki po złożeniu, to są one zależne od modelu. W naszym sklepie internetowym można zapoznać się z dokładnymi wymiarami poszczególnych modeli przyczepek, przed i po złożeniu.

» Czy przyczepka mieści się w standardowych przejściach, drzwiach.. ?

Jak wynika z warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i pomieszczenia użytku publicznego, szerokość drzwi wejściowych do budynku i ogólnodostępnych pomieszczeń użytkowych oraz do mieszkań powinny mieć w świetle ościeżnicy, co najmniej szerokość 0,9m. Na podstawie wspomnianych wymogów, producenci przyczepek zadbali o to, aby ich produkty były funkcjonalne i umożliwiały nie tylko spacery po lesie, ale także wjazdy do sklepów, przychodni, urzędów czy też mieszkań. Dlatego też szerokość wszystkich, oferowanych w naszym sklepie przyczepek, nie przekracza 0,9m. Takie wymiary dotyczą zarówno przyczepek dla 1 dziecka jak i dla 2 dzieci.