Firma Cubik zaprasza do zapoznania się z szeroką gamą oferowanych produktów. Oferujemy szeroką gamę produktów takich marek jak: Mont Blanc, HAKR, pewag, alkohit, chariot, peruzzo, cruz, taurus, green alley, simaka, konig, led lenser, croozer, esbit, thule, cam, car accessories, pewag

Boxy dachowe

Niezwykle często pojemność bagażnika samochodowego nie wystarcza do wygodnego przewiezienia dużej liczby toreb czy sprzętu, zabieranego np. na urlop z rodziną. Rozwiązaniem są boksy dachowe, które pozwalają na umieszczenie w nich dodatkowego bagażu – bez obaw, że podczas jazdy zostanie on uszkodzony. Oferujemy boksy dachowej różnej wielkości i pojemności, dostosowane zarówno do konkretnego typu samochodu, jak i do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Obecnie oferta boxów dachowych jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mogą to być kufry szersze a niższe, dłuższe a węższe - przy określeniu zadań jakie mają spełniać, dobierzemy dla każdego z Państwa indywidualnie box spełniający oczekiwania.

 

» Informacje ogólne o boxach bagażowych na danych auta


Jedziesz na urlop z rodziną i przy pełnym bagażniku auta musisz jeszcze zmieścić 4 torby? Planujesz wyjazd na narty i nie wiesz jak przewieźć bezpiecznie sprzęt narciarski? Dobrze trafiłeś. Seria rozwiązań w postaci bagażowych boxów dachowych w pełni rozwiąże powyższe dylematy. 

Obecnie oferta boxów dachowych jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mogą to być kufry szersze a niższe, dłuższe a węższe - przy określeniu zadań jakie mają spełniać, dobierzemy dla każdego z Państwa indywidualnie box spełniający oczekiwania.


boxy dachowe

Będą to rozwiązania zarówno tańsze jak boxy Junior Easy, średniej klasy boxy Xstream, czy też z klasy średniej / wyższej bezpieczne i służące przez wiele lat autoboxy Thule.

Współczesne boxy dachowe pozwalają optymalnie rozlokowć dużą ilość bagażu bez konieczności umieszczania go wewnątrz auta. Większość charakteryzuje się nowoczesną linią, zbieżną z kształtem współczesnych aut. Pod wiekiem kryją szereg praktycznych udogodnień ułatwiających montaż i załadunek bagażu (np. pasy spinające ładunek), niezależnie od tego, czy są to narty, wózek dziecięcy czy torba golfowa. Ich forma jest doskonałym połączeniem wyjątkowych walorów estetycznych z wyśmienitymi parametrami aerodynamicznymi. Dziś wiele z nich gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa przewyższający powszechnie obowiązujące standardy.


Standardem niemal kazdego boxa dachowego jest wyposażenie, w postaci pasów spinających bagaż, mocujących w specjalnie do tego zaprojektowanych miejscach. Pozwala to bezpiecznie zamocować i przewieźć ładunek - narty, deski snowboardowe, torby, walizki, szeroko pojęty sprzęt hobbystyczny, itp.


uchwyty na narty

By zwiększyć komfort przewożenia nart w boxie, można dodatkowo wyposażyć kufer w podstawki / wsporniki do nart . Pomagają one w rozlokowaniu przewożonego sprzętu zimowego, dysponując całą szerokością boxa (mocowania boxa do belek w każdym boxie zabierają miejsce na szerokość).

» Powrót do listy tematycznej


» Czym się kierować przy wyborze boxa dachowego, a czego unikać ?


Jednoznacznie nie można odpowiedzieć, że dany box jest lepszy od drugiego, bowiem jak zostało wspomniane wcześniej, musimy ustalić przeznaczenie przyszłego dodatkowego bagażnika. Poprzez przeznaczenie, mamy na myśli wyjazdy typowo zimowe na narty (boxy na narty np. Thule Pacific 600 aeroskin - dłuższe a niekoniecznie szerokie), wyjazdy letnie (mogą być boxy mniejsze a szersze, np. box Thule Ocean 80, box Junior Easy 320) lub możemy wybrać zupełnie uniwersalny, jak box dachowy Xstream 400 czarny lub srebrny, który spełni nasze oczekiwania zarówno latem, jak i zimą.

Mimo, iż dokonujemy zakupu przykładowo latem, kiedy to pragniemy przetransportować niezbyt długie elementy (np. leżaki, koce, wózki) warto się zastanowić, czy nie wykorzystamy boxa zimą. Nie ma nic lepszego niż załadunek kompletu 3,4 nart czy snowboardów, kijków, butów narciarskich i kombinezonów do pojemnego kufra tuż po zjeździe ze stoku. Wnętrze auta pozostaje czyste i schludne. A zatem, czy nie lepiej zastanowić się nad boxem nieco większym, pojemniejszym, który w dłuższym okresie czasu okaże się bardziej rozwojowy, niż krótki, mały box?

Jeśli jednak chcemy, aby służył nam zimą oraz latem, z tą uwagą, że dodatkowo chcemy jeszcze obok przetransportować 2 rowery to również należy zwrócić uwagę na szerokość. W doborze odpowiedniego boxa dachowego z pewnością pomoże wykwalifikowana kadra specjalistów, gdzie zapraszamy do naszych salonów w Łodzi na ul. Żeligowskiego 43B oraz ul. Milionowa 2.

bagażnik rowerowy

boxy THULEbox na dach auta

uchwyty rowerowe

Jeśli jednak zdecydujemy się na szerszy kufer, chociażby z racji dużej ilości przewożonego ekwipunku, nie musimy rezygnować z przewozu rowerów. Wystarczy wtedy zaopatrzyć auto w platformę rowerową mocowaną na haku holowniczym, lub też uchwyt rowerowy mocowany na tylnej klapie auta.

uchwyt na roweryKiedy już mniej więcej znajdziemy złoty środek pod względem wielkości, tj. pojemności boxa, można wdać się w szczegóły i rozważać kwestię: montażu boxa na belkach dachowych, wykonanie i spasowanie materiałów, aerodynamikę (hałas podczas jazdy), otwieranie na 1-2 strony oraz kwestię wyglądu zewnętrznego i spasowania z linią auta. Nie można również zapomnieć o ładowności, a więc cesze, która określa max. wagę przewożonych przedmiotów oraz okres gwarancji, który też jest dla nas, jako użytkowników informacją, o jakości produktu.


Montaż boxów dachowych

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań systemów mocujących i w zależności od ceny, można wybrać boxy o nietrudnym ale wymagającym czasu montażu lub też takie, które jesteśmy w stanie zamocować dosłownie w ciągu 30 sekund.

Istnieją jeszcze tradycyjne mocowania na tzw. obejmy "U", które posiadają chociażby boxy dachowe Junior Easy, czy wybrane modele boxów Sportac .

Mocowanie boxów dachowych na belki za pomocą obejmy "U"


Szybszy montaż będzie odbywał przy kufrach, które wyposażone są w mocowanie "Ultra Rapid", działającego na zasadzie mimośrodu. Rozwiązanie uznane i będące w zestawie modeli średniej klasy, jak np.autoboxy Xtreme.

Mocowanie boxów dachowych na belki za pomocą systemu "Ultra Rapid"


Ultraszybkim mocowaniem cieszą się boxy samochodowe firmy Thule (choć nie wszystkie), w których zastosowano system szybkiego montażu, w zależności od modelu boxa nazwany: Power Click lub Fast Grip.
Taki typ montażu będą miały: boxy Thule Motion, Thule Pacific, Thule Dynamic, czy też prestiżowe boxy Thule Excellence.

Mocowanie boxów dachowych na belki za pomocą systemu "Power Click"


Jak zostało wspomniane, nie wszystkie kufry firmy Thule zostały wyposażone w szybki montaż. Cenionym i chwalonym modelem jest chociażby box Thule Ocean 780 szary lub antracyt, w którym zastosowano obejmy "U", ale obsługiwane nieco sprawniej niż w przypadku tańszych boxów z klasy niższej. Zastosowano zamknięcie typu "Easy Snap".

Mocowanie boxów dachowych na belki za pomocą systemu "Easy Snap"Otwieranie boxów

Obecnie boxy dachowe otwiera są w większości na jedną stronę, natomiast powstaje coraz bogatsza oferta autoboxów otwieranych na 2 strony.Tradycyjne otwieranie na jedną stronę, dostęp od strony pasażera.Są na rynku boxy otwierane również na 2 strony. Jest to funkcja pomocna przy wysokim aucie, gdzie wtedy z obu stron mamy ten sam dostęp do przewożonego ładunku.

boxy THULE

Ciekawostkę stanowią boxy otwierane od tyłu. Przykładem takiego modelu jest box bagażowy Thule Ocean 80.


Aerodynamika w boxach dachowych

Jest to niezwykle ważny czynnik, który na pierwszy rzut oka nie jest widoczny i brany pod uwagę. Bowiem to właśnie wyprofilowanie i design boxa sprawia, że jeden jest bardzo cichy podczas jazdy i praktycznie niesłyszalny, a inny będzie szumiał już przy 70km/h co przenosi się wprost do wnętrza auta.

Dlatego też, ci producenci, którzy dbają o najwyższy komfort użytkowania boxów dachowych, przed dystrybucją ich na rynek, dokonują badań, testów, aby i w ten sposób móc konkurować na rynku.

Film prezentujący testy boxów dachowych pod względem aerodynamiki i zmniejszenia poziomu hałasu.A czego unikać przy wyborze boxów dachowych ?

Pamiętajmy, że nadrzędną wartością przyświecającą tego rodzju zakupom, jest bezpieczeństwo - zarówno nasze jak i innych użytkowników drogi. Możemy je skutecznie obniżyć wybierając rozwiązania z serii bardzo tanich, marketowych, gdzie nie dba się specjalnie o jakość oferowanych produktów. Ważne by dno boxa posiadało jak najwięcej przetłoczeń, wtedy będzie ono solidne i sztywne. Jeśli będzie dodatkowo wzmocnione metalowymi profilami, będziemy mogli załadować o ok. 25-30kg więcej. Wystrzegać się należy zatem boxów o znikomej ilości przetłoczeń lub ich kompletnym braku.


Jest to jeden z przykładów, gdzie cena jest stosunkowo niska, ale również jakość stoi na tym samym poziomie.

Ponadto mile widzianym byłaby obecność certyfikatów np. TUV oraz pomyślnie zdanych testów np. City Crash, które gwarantują nam, że produkt został przebadany i jest bezpieczny w użyciu.


» Powrót do listy tematycznej

» Co można przewozić w boxach samochodowych ?


Boxy dachowe służą głównie do przewozu sprzętu letniego oraz zimowego. Będą to narty, deski snowboardowe, buty, kijki, kurtki, leżaki, koce, torby itp. Generalnie powinniśmy uważać na limit wagowy jaki dany box może przyjąć oraz jak dany ciężar jest rozłożony wewnątrz boxa.

Nie jest z pewnością dobrym pomysłem przewóz koła zapasowego wewnątrz boxa, bo choć pewnie nie przekroczy wagi 50 czy 75kg ale taka masa jednostkowa przewożonego przedmiotu, nie jest bezpiecznym rozwiązaniem transportu koła.

Kilka propozycji dotyczących sposobu i rozmieszczenia przewożonego ładunku.

box samochodowy
box na dach auta THULE


bagażnik bagażowy THULE
Dobrze organizując przestrzeń wewnątrz boxa, uzyskujemy więcej wolnego miejsca w środku auta, tak aby móc bez problemu zabrać całą rodzinę i podróżować komfortowo.

Czasem jednak, kiedy nie zdecydujemy się na box i za wszelką cenę chcemy zmieścić wszystko w aucie, możemy wyglądać następująco:» Powrót do listy tematycznej

» Z jaką prędkością mogę podróżować z boxem na dachu ?


Obecnie możemy podróżować w Polsce mając założony bagażnik bazowy, uchwyt rowerowy, narciarski, box dachowy itp. z prędkością max. 130km/h. Dotyczy to zarówno przewożenia samych uchwytów, jak i sytuacji, kiedy przewozimy w nich rower, narty itp.
» Powrót do listy tematycznej

» Czy lepiej wybrać uchwyty/bagażniki na narty czy lepiej przewozić narty w boxie ?


Organizując wyjazd narciarski, warto przemyśleć jak bezpiecznie przetransportować sprzęt zimowy z naszego miejsca zamieszkania ale również z bazy wypadowej na stok. Możemy przewieźć sprzęt w uchwytach narciarskich lub w boxach dachowych.

uchwyty na nartyNależy toteż zrobić "rachunek sumienia" i wyłożyć wszystkie "za" i "przeciw" jednego i drugiego rozwiązania. Z pewnością pierwszym plusem dla uchwytów narciarskich jest cena i wielkość uchwytu. Cena jest tylko pozornym plusem, bowiem wysokiej jakości uchwyty narciarskie kształtują się cenowo w granicach 500-700zł, gdzie w tej cenie można już kupić box. Kryterium tego porównania jest czas, a więc porządny uchwyt narciarski i box w tej cenie, będą "żyły" podobnie.

Przykładowe modele: uchwyt narciarski Thule Deluxe 727, bagażnik na narty Thule Xtender 739 , kufer dachowy Junior Easy 430. Natomiast w boxie możemy przewieźć nie tylko narty ale również sprzęt około narciarski - kurtki, buty, kaski itp. Różnica w komforcie podórży jest diametralna, a korzystanie z boxa jest daleko wygodniejsze niż w przypadku uchwytów narciarskich, nie wspominając już o oporach powietrza i generowanym hałasie.Lepiej jednak, żeby w takiej sytuacji przysypało box, z którego łatwo odgarniemy śnieg, niż w przypadku uchwytów narciarskich i nart, którym takie lażakowanie nie sprzyja..

Dla zasięgnięcia większej ilości informacji, zapraszamy do naszych salonów w Łodzi, ul. Żeligowskiego 43, ul. Milionowa 2.

» Powrót do listy tematycznej

» Czy mogę wykorzystać box samochodowy zarówno zimą na narty jak i latem ?


Zdecydowanie tak. Boxy samochodowe służą do przewozu nie tylko nart i sprzętu okołanarciarskiego ale również letniego ekwipunku, jak leżaki, koce, wędki, deski do kitesurfingu itp. Materiały, z których generalnie boxy są wykonane odporne sa na niskie ujemne temperatury oraz na wysokie, południowe, typowo letnie temperatury. Także box służy nam na dobrą sprawę przez cały rok.

» Powrót do listy tematycznej

» Jak dbać o czystość autoboxów ? Czy można je myć na myjni automatycznej ?


W pierwszym rzędzie należałoby zapoznać się z instrukcją obsługi boxa, aby móc ustrzec się przed nieporządanymi czynnościami, skutkującymi w krańcowych sytuacjach wypadkami samochodowymi. Jeśli jednak będziemy przestrzegać kilku prostych reguł, korzystanie z boxa będzie bardzo przyjemne.

Do takich czynności nieporządanych jest mycie boxa czy też bagażnika w myjni automatycznej, co jest zabronione. Oczywiście można zadbać o czystość kufra dachowego, co możemy uczynić poprzez mycie ręczne, również ciśnieniowe na myjniach ręcznych.

» Powrót do listy tematycznej