Firma Cubik zaprasza do zapoznania się z szeroką gamą oferowanych produktów. Oferujemy szeroką gamę produktów takich marek jak: Mont Blanc, HAKR, pewag, alkohit, chariot, peruzzo, cruz, taurus, green alley, simaka, konig, led lenser, croozer, esbit, thule, cam, car accessories, pewag

Uchwyty na surfing, kajak, kanoe

 

» Jak przewieźć autem kajak, łódkę, kanoe ?

Zarówno kajak, małą łódkę jak i kanoe możemy przewieżć na dachu naszego auta. Należy jednak zwrócić uwagę na specyfikę sprzętu wodnego i jego nietypowe gabaryty. Powiązane jest to ze specjalistycznym sposobem mocowania. Tego typu powierzchnie jakie posiada kajak czy łódka, powodują zwiększone opory powietrza w czasie jazdy, które przy nie właściwym zamocowaniu sprzętu mogą przynieść nam ogromne szkody i stworzyć niebezpieczeństwo dla kierowcy i otoczenia. Dlatego warto zainwestować w nieco droższy, ale profesjonalny sprzęt mocujący.

Pierwszym, niezbędnym elementem jaki musimy posiadać, są belki bazowe (dostępne także w naszym sklepie: belki bazowe).Do nich będziemy przymocowywać uchwyty. 
       

Kolejnym krokiem jest dobranie mocowania do sprzętu. Producenci oferują wiele ciekawych rozwiąząń. Może być to

  • elastyczny uchwyt w zestawie z solidną taśmą z kluczykiem
  • ukośny uchwyt w zestawie z taśmami
  • ukośne, składane uchwyty
  • zestaw linek mocujących
  • uchwyt do zamocowania dwóch kajaków
  • i wiele innych..

Więcej szczegółowych informacji i zdjęć znajduje się na stronie sklepu: Uchwyty na surfing, kajak, kanoe

Poniżej przedstawione zostały różne metody mocowania kajaków. 

    

    

W sprzedaży znajduje się także uchwyt służący do zamocowania i przetransportowania masztów, wioseł i innych długich elementów o średnicy do 10cm. W zestawie znajduje się także linka z zamkiem do zabezpieczenia ładunku. 

  

» Jak przewieźć autem surfing ?

 

 Podobnie jak w przypadku kajaków i łódek, deski surfingowe można przewozić na dachu auta. Niezbędne jest do tego profesjonalne mocowanie. Zastosowanie niewłaściwych uchwytów lub amatorskie przywiązanie deski do belek może w konsekwencji spowodować jej wysunięcie się podczas jazdy i wyrządzić wiele szkód. Dlatego warto zainwestować w profesjonalny sprzęt mocujący, oferowany przez takie firmy jak THULE czy też TAURUS..

Pierwszym, niezbędnym elementem jaki musimy posiadać, są belki bazowe (dostępne także w naszym sklepie: belki bazowe). Do nich będziemy przymocowywać uchwyty. 

        

Kolejnym krokiem jest dobranie mocowania do sprzętu. Na tym etapie należy pamiętaj o delikatnej budowie deski surfingowej. Dlatego producenci oferują uchwyty z miękkich pianek które nie uszkodzą sprzętu i zapewnią ich bezpieczne i stabilne umocowanie.

Więcej szczegółowych informacji i zdjęć znajduje się na stronie sklepu: Uchwyty na surfing, kajak, kanoe

Poniżej przedstawione zostały dwie metody mocowania deski surfingowej.